
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 4.7 nF |
| Tolerance | 5 % |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | C0G (NP0) |
| Voltage Rating | 50 V |
| Thickness | 0.9 mm |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
Stock: 7478
Distributors
pcbx
Unit Price$0.08966
Ext.Price$0.08966
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.08966 | $0.08966 |
| 10 | $0.04483 | $0.44830 |
| 50 | $0.03989 | $1.99450 |
| 100 | $0.03550 | $3.55000 |
| 500 | $0.03088 | $15.44000 |
| 1000 | $0.02687 | $26.87000 |
| 3000 | $0.02472 | $74.16000 |
| 5000 | $0.02274 | $113.70000 |
